جریمه عدم پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها

سید حسین میرشفیع – معاون شرکت پیدایش و توسعه زیربناهای محموله و نقل – در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که از بامداد ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷ عوارض چهار آزادراه تهران – ساوه، قزوین – زنجان، کرج – قزوین، تهران – قم الکترونیکی شد، بیان کرد: رویه پرداخت مالیات در این چهار آزادراه از ۲۸ اسفندماه سال گذشته به صورت الکترونیکی درآمد تا پلاک خودرو توسط دوربین‌های مربوطه خوانده شود.

وی ادامه قسط: تا ۲۴ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸، بوسیله مالکان خودرو فرصت داده‌ایم تا عوارض الکترونیکی این چهار آزادراه را صیقل نمایند و در صورتی که نسبت به این مساله اقدام نکنند به میزان ۳۰ هزاره تومان جزا خواهند شد.

به گفته میرشفیع، برای افرادی که با چنین نرم‌افزارهایی آشنایی ندارند دستگاه‌های کارت‌خوان (POS) داخل مجتمع‌های خدماتی داخل نظر خمود شده تا از این طریق عوارض خود را پرداخت کنند. این تو حالی است که دستگاه‌های مربوطه در محل عوارضی‌ها استقرار نیافته تا از این طریق ترافیکی داخل محل عوارضی‌ها ایجاد نشود.

معاون شرکت پیدایش و ترقی زیربناهای محموله و نقل در مورد این‌که اگر شماره تلفن خداوندگار خودرویی درون سامانه پلیس ثبت و یا بروز نشده باشد چگونه از استخبار بدهی مالیات خویشتن مبدا می‌شود، گفت: در اپلیکیشن‌های مربوطه استعلام بدهی برای صاحبان خودرو حیات دارد و از عادت شماره پلاک خودروی خود می‌توانند بدهی‌شان را استعلام و پرداخت کنند و علاوه به خشکی امدن این کیف پول خود را شارژ نمایند.

وی تاکید کرد که پس از تاریخ ۲۴ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ مهلت صیقلی الکترونیکی عوارض ۴۸ ساعته خواهد حیات و مالکان خودرو از هر آزادراهی که گذر می‌کنند با ظرف این مدت عوارض‌شان را صیقلی کنند و تو غیر این صورت مشمول جریمه ۳۰ هزار تومانی خواهند شد.

به گفته معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کلیه افراد می‌توانند با مراجعه به سایت AANIRO.IR نسبت به چگونگی پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها تصرف اطلاع کنند. علاوه بر این از این پس بخاطر پرداخت عوارض آزادراه‌ها نیاز به خرید تگ از بانک ساختمانی حلق و با توجه بوسیله روش‌های اعلامی کلیه صاحبان خودرو می‌توانند مالیات الکترونیکی آزادراه‌ها را پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، با توجه بوسیله آغاز به کار چهار سامانه دریافت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها از بامداد ۲۸ اسفندماه سال جاری موجب ستاندن مبالغ مربوط که شامل آزادراه‌های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، کرج–قزوین و تهران–قم می‌شود صاحبان خودرو می‌توانند از سر اپلیکیشن های تاپ، کیپاد، اوتول یار، سایت nspay.ir و بانک پارسیان و دستگاه‌های پوز پاسارگاد محدوده آزادراه‌ها عوارض خود را پرداخت کنند.