پیش‌بینی بارش بهاره در بعضی از استان‌ها

به گزارش ایسنا، احد مستمری با اشاره به نمو ناپایداری‌های جوی افزود: امروز (دوشنبه ۱۶ اردیبهشت‌) در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، اصفهان، ارتفاعات البرز و همچنین درون آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و به خصوص درون ساعات پس ازآن از تعاقب افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی با وزش نفخ و پیشرفت یاجنبش سریع وعظیم و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی امتداد داد: فردا (سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌) با تداوم ناپایداری‌ها در مناطق ذکر شده، درون سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، دامنه‌های البرز در زنجان، قزوین، البرز، مازندران و بوستان نیز رگبار پراکنده رخساره می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار تند سازمان هواشناسی گفت: پس‌فردا (چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت)، با کاهش ناپایداری داخل مناطق تذکر شده در دامنه‌های زاگرس، کردستان، کرمانشاه، همدان و مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

بوسیله گفته وظیفه، از پس ازآن از ظهر امروز و روز سه‌شنبه نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج است و نیز از امروز تا اواخر هفته جریان افزایش تدریجی دما در غرب ساحل دریای خزر رخساره خواهد داد.

وی داخل پایان با رمز به وضع جوی هوای تهران گفت: فردا هوای تهران کمی ابری، تو بعد از ظهر همراه با تکثیر ابر و وزش نفخ و با بیش‌ترین و کم‌ترین دمای ۲۸ و ۱۸ درجه سانتی‌گراد مواجه است. همچنین پس‌فردا چهارشنبه (۱۸ اردیبهشت‌) آسمان تهران صاف، در بعد از ظهر نیمه‌ ابری، با ظن رگبار باران خواهد بود، پیش‌بینی می‌شود که بیش‌ترین و کم‌ترین دمای تهران ۲۷ و ۱۶ درجه سانتی‌گراد باشد.