اقرار کلانتری؛ ۴۰ سال عملکرد خبط نسبت به هوا زیست داشتیم

بوسیله گزارش ایسناعیسی کلانتریدر همایش روز جهانی تنوع زیستی اظهارکرد: فعالان تنوع زیستی و حوزه تراریخته زیاد مافوق ضیق قرار دارند و باید این جو تغییر کند چرا که نباید برخی تصمیم های علمی تابع جوسازی عده ای (گرچه دلسوزانه باشد) شود بنابراین باید برای رفع نگرانی ها تلاش کرد چرا که تنوع زیستی امانتی بوده که هنگام ۴۰ سال اخیر به آن پایبند نبودیم و همواره به آن ظلم شده است.

وی افزود: سال گذشته پیاده شدن اثر برخورد انسان با نهاد همگی رودخانه هایی که به دریای خزر منتهی می شدند طی بزمین نشستن به دریا خالی از موجودات زنده بودند چرا که انسان ها خیر تنها رودخانه ها را خالی از این منابع ژنتیکی کرده اند بلکه رهاسازی شیرابه خاشاک های تولید شده توسط انسان ها و پساب های کشاورزی نیز به این فاجعه کمک کرده است.

مهتر اداره نگاهداری هوا زیست درون امتداد گفت: یک گزارش جهانی علامت می دهد که هوای آلوده درون کلانشهرها نه تنها بوسیله سلول های ریه آسیب می زند بلکه اثرات نامطلوبی روی سلول های مغزی می گذارد و باعث جنبش ژنتیکی می شود.

کلانتری با رمز به اینکه مرجع کنوانسیون تنوع زیستی وزارت جهاد کشت است، اظهارکرد: غلام به برهان آنکه این وزارتخانه درون بن تنوع زیستی امکانات بسیار بیشتری از سازمان حفاظت فضا زیست دارد طبق واگذاری مرجعیت این کنوانسیون به وزارت جهاد زراعت بودم چرا که به عنوان مثال بانک ژن این وزارتخانه در کرج بی آرامی اکنون ۸۰۰۰ ژن دارد.

وی با بیان اینکه مشکلات امروز هوا زیست ناشی از عملکرد غلط ۴۰ ساله اخیر تو این بنیاد بوده است، تصریح کرد: امروز سالانه بین ۵۰ تا ۶۰ هزار هکتار از جنگل های زاگرس بی آب می شود و این روانی بوسیله همراه عملکرد نادرست در مرزوبوم فضا زیست انگیزه بیمار شدن نیستان ها شده است و بارانی که باید جذب درخت شود، عامل خرابکاری آن می شود چرا که تا امروز برای بالا بردن سطح تولیدات کشاورزی از هر سیاست و روشی استفاده کرده ایم و هر بهایی لازم بوده برای آن پرداخت کردیم و با چرای بی وضع تله سبب شدیم تا ژن های خاک و ذخایر ژنتیکی از بین برود. درون واقع افزایش سطح تولیدات کشت به هر قیمتی نابودی جنگل ها را درون برداشته است.

مهتر موسسه حفاظت فضا زیست در ته اظهار کرد: کمبود امکانات سازمان حفاظت محیط زیست داخل حالی به یکی از مشکل ها درون این زمینه تغییر شده است که با زیاد از دو میلیون جنگ افزار شکاری غیر مجاز در ملک مواجه هستیم که به فضا زیست آسیب می رساند و تهدید موکد در این زمینه محسوب می شود.