واداشتن ۸ انبازی هواپیمایی برای تصعید از اوج ایران

پرواز هواپیماهای مسافربریآمریکابر اوج آب های ایران درخلیج فارس و تنگه هرمز ممنوع است. پیش از این تصمیم، همدستی هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا از لغو پروازهای خویشتن بوسیله مقصد بمبئی به دلیل عبور از حریم فلکی ایران خبر قسط.

بوسیله گزارش بی. بی. سی، شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان نیز دیروز اعلام کرد: در تبعیت از دستورالعمل سازمان فدرال هواپیمایی ایالات متحده، هواپیماهای این شرکت از پرواز تو بسرنوشت شوم دچار کردن هایی از حریم هوایی ایران اجنتاب می کنند و پروازهای خود را از مسیرهای دیگر ادا می دهند.

سخنگوی مشارکت بریتیش ایرویز گفت: کارشناسان پناه و امنیت در ارزیابی مخاطرات آسمانی درون مسیرهای پروازی با مقامات هواپیمایی سراسر جهان در بستگی دایم هستند.

گفتنی است داخل پی صدور دستور سازمان فدرال هواپیمایی آمریکا برای ممنوعیت پروازها از اوج ایران، چند شرکت آمریکایی پرواز خویشتن به برخی شهرهای هند تا یافتن مسیرهای متاخر متوقف کردند.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان، باهم اتحاد کردن هواپیمایی ملی مالزی، مشارکت استرالیایی کوآنتاس، هواپیمایی سنگاپور، شرکت هواپیمایی کی ال ام هلند و شرکت خطوط هواپیمایی ژاپن از دیگر ایرلاین هایی هستند که اطلاع دادن کردند از تصعید در حریم هوایی ایران داخل منطقه دریای عمان و تنگه هرمز خودداری می کنند و مسیرهای دیگر را جایگزین کریدورهای هوایی کشورمان می کنند.

با این حال شریک های هواپیمایی قطر و امارات تغییری تو حروف پروازی خویشتن نداده اند و پروازهای این خطوط هواپیمایی از بلندی آب های ایران ادامه دارد. اما هواپیمایی الاتحاد در ابوظبی اخبار کرده است که وضعیت پروازهای این کشور از بلندی خلیج فارس و تنگه هرمز را درون مشت معاینه دارد.