افزایش گیت های ورودی و خروجی در مرزها | انباشتگی ورود نسبت به خروج زائران ۵ برابر شد

به گزارش سندیت اطلاع رسانی پلیس، سپهبد حسین اشتری در ملاقات از سرحد چذابه، اظهارداشت: امسال بوسیله دلیل افزایش زوار اربعین، گیت های ورودی و خروجی را افزایش داده ایم.

وی افزود: برآورد ما نسبت به سال گذشته، این افزایش را مدال می رحم بنابراین تمهیدات ویژه ای در نیروی انتظامی برای این موضوع اندیشیده شد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اعلام اینکه هم اکنون تردد در مرزهای چهارگانه به رخ روان انجام می شود، گفت: امسال از مرز چذابه حدود ۵۷۲ هزاره نفر تردد داشته اند که این رقم نسبت سال گذشته ۵۶ درصد افزایش داشته است.

فرمانده ناجا با اظهار اینکه با تمهیدات قیافه خمود از سوی ناجا و با همتی که مسئولان مربوطه انجام دادند هیچ گونه دشوار خاصی درون مرزها نداشتیم، تصریح کرد: تمام تلاش ما در مجموعه نیروی انتظامی فراهم آوردن تسهیلات لازم بخاطر تردد فصیح زوار است اگرچه کاستی هایی همچنین تو این زمینه چه از طرف عراقی و خواه از ناحیه ما وجود داشته که خوشبختانه این افت ها به سرعت رفع شد.

وی با اشاره به موج بازگشت زائران به کشور، گفت: مراجعت زائران از چند روز گذشته ابتدا شده و تقریباً انباشتگی ورود زائران به مرزهای کشور نسبت به خروج آنها ۵ برابر شده است؛ همچنین به زائران عزیز توصیه می کنم، بازگشت خود را مدیریت کرده تا به سلامت بوسیله کشور بازگردند.

فرمانده ناجا گفت: توصیه ما به زائرانی که زیارت خویشتن را انجام دادند این است، زودتر به سمت مرزهای قلمرو بازگردند تا بوسیله ترافیک سنگین مسیرها و پایانه ها اصابت نکنند تا به سلامت به مقصدهای خودشان برسند.